Er zijn tot nu toe in totaal 72 BuurtAED's in Almere. Dat blijkt uit navraag van Almere Nieuws bij de Hartstichting.

Doordat inwoners inzamelingsacties starten om een BuurtAED in hun buurt te laten plaatsen, zijn er meer AED's beschikbaar welke van levensbelang zijn bij een hartstilstand. Van de 72 geplaatste BuurtAED's zijn er 27 dag en nacht beschikbaar.

Samen geld inzamelen

Omdat een BuurtAED 1500 euro kost, kan er via de website van BuurtAED een actie worden gestart waarbij buurtgenoten samen het benodigde bedrag kunnen inzamelen. Uit navraag blijkt dat buren ongeveer 38,00 euro doneren aan een BuurtAED-project.

In Almere werd de eerste BuurtAED geplaatst in juni vorig jaar toen initiatiefnemer Martin Wiegertjes een inzamelingsactie opstartte en samen met de buurt zorgde dat er een BuurtAED kwam in de Charles Boyerstraat.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

29-jarige Almeerder die objectieve artikelen schrijft maar periodiek ook eens een subjectieve column schrijft met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken.

Onderwerpen zijn dan zaken in de stad, een andere keer weer over totaal iets anders.

Je kunt mij ook volgen via social media, dat vind ik leuk! Zo houden wij samen contact met elkaar.

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit politiek en gemeente