In Almere werd het afgelopen kwartaal vaker en forser overboden op woningen dan eind 2024. Bij 88,8% van de verkochte huizen werd boven de vraagprijs geboden, gemiddeld 6,7%. 

Dat blijkt uit het nieuwste trendrapport van Huispedia. Ter vergelijking: in het kwartaal daarvoor lag dat op 85,2% en 6,4%.

Boven landelijk gemiddelde

Almere steekt daarmee boven het landelijk gemiddelde uit, waar 70,3% van de woningen boven de vraagprijs verkocht werd. De gemiddelde verkoopprijs in de stad kwam uit op ruim 506.000 euro.

Opvallend is dat woningen in Almere meestal laag in de markt worden gezet. Ruim 62% van de huizen startte met een relatief lage vraagprijs, terwijl slechts 6% als ‘hoog geprijsd’ werd aangemerkt. Slechts 1 op de 10 woningen werd opnieuw te koop gezet met een aangepaste prijs, waarbij gemiddeld 31.000 euro van de vraagprijs werd afgehaald.

Landelijk bleef het overbieden ongeveer gelijk: gemiddeld bieden kopers 4,8% boven de vraagprijs. Volgens Huispedia-topman Maxim Bours is er ondanks deze stabilisatie weinig reden voor optimisme: “De markt zit nog muurvast. Er zijn 1,8 miljoen huishoudens actief op zoek, maar velen kunnen geen geschikte woning vinden.


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

30-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen en tevens beluister je hieronder mijn single 'De Muur (Frikandel).

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit politiek en gemeente