De politie heeft dinsdag drie inwoners van Almere aangehouden na een bedreiging met een vuurwapen in Bilthoven. Het gaat om een jongen van 15 en twee mannen van 18 en 22 jaar oud.

Rond 12.55 uur kreeg de politie een melding dat twee gemaskerde mannen met een vuurwapen en een hamer over de Julianalaan in Bilthoven liepen. 

Toen omstanders hen aanspraken, renden de mannen naar een auto op de Prins Bernhardlaan. Daarbij bedreigden zij meerdere mensen met een vuurwapen, vermoedelijk om hen op afstand te houden.

In de auto zat een derde persoon, waarna het drietal ervandoor ging. De politie zette direct meerdere eenheden in, hield mogelijke vluchtroutes in de gaten en controleerde voertuigen in de omgeving.

Auto klemgereden

Ongeveer 20 minuten later zagen agenten op de N234 bij Baarn een auto die voldeed aan het signalement. Meerdere politieauto’s wisten het voertuig tot stoppen te dwingen. In de auto troffen agenten drie personen aan die overeenkwamen met de beschrijving én vonden zij twee vuurwapens.

De drie Almeerders zijn aangehouden en de recherche onderzoekt de zaak. Daarbij wordt ook gekeken of de verdachten van plan waren een overval te plegen.


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

30-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen en tevens beluister je hieronder mijn single 'De Muur (Frikandel).

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit 112