In Almere zijn vrijdag 13 lintjes uitgereikt tijdens de jaarlijkse lintjesregen. 6 van de gedecoreerden zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, de andere 7 mogen zich vanaf vandaag Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noemen.

Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

Mevrouw Willy Esajas is de medeoprichter en bestuurslid van de landelijke organisatie van Surinaamse vrouwen. Via de stichting 'Vrouwen Bijlmaar' maakte zij vrouwen bewuster van hun positie binnen de samenleving. Ook is zij voorzitter geweest van de Landelijke Organisatie van Surinaamse ouderen en nam zij deel aan het overleg Vrouwen en Minderheden op het ministerie van Sociale Zaken. De heer Gerard van Dam werkt als vrijwilliger voor het Leger des Heils. Daarnaast heeft hij diverse functies vervuld binnen kerkelijke besturen. Mede door het werk van Van Dam is het hospice in Almere tot stand gekomen. Mevrouw Greet van Gils-Van der Sluis begon haar vrijwilligerscarrière bij de vereniging Ouderen van Couveusekinderen. De couveusespeelkoffer, die in veel ziekenhuizen wordt gebruikt is mede onstaan door het werk van mevrouw Gils-Van der Sluis. Ook is zij 8 jaar voorzitter geweest van de stichting ISAAC-NF, die de belangen behartigt van mensen die nauwelijks of helemaal niet kunnen praten. De heer Gerrit Scheepstra is 11 jaar vrijwilliger en bestuurslid geweest voor de Nederlandse Noma Stichting. In zijn vakanties is hij als anasthesioloog uitgezonden naar Afrika om daar in moeilijke omstandigheden te opereren. Ook verspreidde hij zijn kennis over anasthesie in deze gebieden. De heer Klaas Jongejan begon als collectant voor het KWF, waar hij later voorzitter van de Almeerse afdeling werd. Ook zette hij zich in voor verschillende stichtingen, waaronder het Bevrijdingsfestival, Sichting Veteranen en het Inloophuis. Mevrouw Michelle Rutten is 12 jaar lang bestuursvoorzitter geweest van Revalidantenraad van Meremgroep/Trappenberg. Ook is zij verbonden aan diverse stichtingen in Almere en in het buitenland waaronder Stichting Breinstorm Zuiderzeeland, stichting Avanti en Weebale foundation in Oeganda. De heer Jörgen Raymann zet zich al jarenlang in voor kinderrechten over de hele wereld. In Suriname heeft hij zijn eigen foundation: het PIET-fonds (Poor Infant Equality Trust-fund). De opbrengsten van de shows in Suriname gaan naar kindertehuizen. Ook zet hij zich al 10 jaar in voor Unicef en andere initiatieven in de samenleving.

Lid in de Orde van Oranje-Nassau

De heer Erick Bouwe is oprichter en koormeester van Sinafir. In Suriname begeleidde hij jongeren in een pilot-project van SOS Kinderdorpen. In Almere werd hij voorzitter van kaartclub de Troefcall Club Almere, en werkt als vrijwilliger in buurthuizen Cobra en Parkwijk. De heer Frits Hopman is in appartementencomplex Messiaenplantsoen (Muziekwijk) de steun en toeverlaat van de bewoners, zo rijdt hij bewoners naar het ziekenhuis en helpt bij problemen in de buurt. Ook is hij 48 jaar bloeddonor. Mevrouw Nelleke van Schieveen-Blik maakt sinds 1978 deel uit van de beheerscommissie van een appartementencomplex. In het dierenasiel van Almere werkte zij op de knaagdierenafdeling en stak veel tijd in de website van asielkonijnen. Ook is zij medeoprichter van de bewonersorganisatie in de Molenbuurt. De heer Ad van Bree werkt bij het Almere Gilde. Hij geeft op vrijwillige basis adviezen over administratie en geeft de leiding aan 25 vrijwilligers. Ook is hij penningmeester van een bridgeclub en van bewonersvereniging Vivaldi. De heer Jan Stähli werkt als vrijwilliger voor woon-zorgcentrum Sint Jacob. Hij zorgde onder andere voor dagjes uit voor de bewoners. Op basisschool Al Iman is hij mediator voor de school en de buurt. Ook is hij leesopa op deze school en helpt hij leerlingen die meer leestijd nodig hebben. Mevrouw Els van Schie-Koster is sinds 1982 betrokken bij verschillende vrijwilligersactiviteiten in buurthuizen. Zij zet zich in voor de leefbaarheid van Almere Haven en organiseert daar klaverjasavonden en bingomiddagen. Daarnaast is zij mantelzorger voor de buurtbewoners. Foto's: Bob Friedländer [gallery id="9262"]

Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

31-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen.

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit entertainment