Door het team Financieel Economische Criminaliteit werden dinsdag twee mannen van 23 en 36 jaar aangehouden in een onderzoek naar witwassen.

Twee Almeerders van 23 en 36 jaar zijn dinsdag aangehouden door het team Financieel Economische Criminaliteit in een onderzoek naar witwassen.

Het team startte een onderzoek naar aanleiding van verdachte transacties die één van de verdachten verrichtte. Op basis van het ingestelde onderzoek ontstond het vermoeden dat de verdachten geld verdienden met de handel in verboden anabole steroïden en geneesmiddelen. Dit werd via internet aangeboden en betalingen konden plaats vinden middels contant geld of bitcoins. De opbrengsten uit deze handel werd gebruikt voor de aankoop van onder andere onroerend goed.

Doorzoekingen

Er vonden in Almere op meerdere locaties doorzoekingen plaats. In een opslagloods werd een grote hoeveelheid anabole steroïden en geneesmiddelen aangetroffen, deze zijn in beslag genomen. Bij de doorzoekingen werd verder beslag gelegd op ongeveer 90.000 euro aan contant geld, geldtelmachines, twee voertuigen en administratie. Daarnaast werd er ook beslag gelegd op onroerend goed van één van de verdachten.

Na het verhoor werden de Almeerders heengezonden. Zij blijven verdachte in het onderzoek.


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

30-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen en tevens beluister je hieronder mijn single 'De Muur (Frikandel).

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit 112