Almeerders met een bijstandsuitkering mogen heel de zomervakantie gratis met de bus reizen in Almere. 

"Deze week krijgen alle Almeerders met een bijstandsuitkering de Stadspas Zomereditie toegestuurd – een ‘smallere’ versie van de Stadspas die volgend jaar voor iedereen beschikbaar wordt. Met deze pas kunnen zij tijdens de zomervakantie (12 juli – 24 augustus) vier weken lang gratis reizen met de bus in Almere. Ook krijgen zij een jaar lang een gratis topabonnement bij De Nieuwe Bibliotheek", aldus de gemeente.

Gratis reizen

Iedereen met een bijstandsuitkering (en hun gezin, bestaande uit partner en thuiswonende kinderen tot 18 jaar) krijgt de kans om in de zomervakantie vier weken gratis en onbeperkt met de allGo bussen van Keolis te reizen in en door Almere.
De reisperiode van vier weken moet aansluitend zijn, maar mag binnen de zes weken van de zomervakantie zelf gekozen worden.

Vanaf het eerste moment dat er wordt ingecheckt, gaat de periode van vier weken lopen.

'Voorproefje op stadspas'

Volgens wethouder Micha Mos (Werk en Inkomen, Armoede en Schulden) moet het aanbod om gratis met de bus te reizen, een voorproefje zijn voor wat een stadspas kan betekenen. 

"De zomereditie van de stadspas geeft mensen die het niet breed hebben de kans om zonder extra geldzorgen door Almere te reizen en zo te genieten van onze stad, ons strand en de natuur deze zomer", aldus Mos.

Stem mee met de poll


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

30-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen en tevens beluister je hieronder mijn single 'De Muur (Frikandel).

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit politiek en gemeente