De twee broers Jeremy (27) en Joël Blom (21) van de Almeerse fysiotherapiepraktijk Fysio In Huis staan met hun idee in de finale van het Beste Zorgidee van 2017.

Als fysiotherapeuten komen zij vooral bij mensen aan huis waarbij zij dagelijks problemen zien bij het traplopen. Doordat de leuning te kort is kunnen mensen die de trapleuning nodig hebben om naar boven te komen, niet veilig de laatste treden op.

"Dit is een serieus probleem aangezien de meest ernstige val-incidenten op de trap plaatsvinden", aldus de broers. De Trapleuningverlenger is volgens de twee broers dé oplossing voor dit probleem.

Prototype

"We hebben met behulp van de computer een prototype ontworpen dat heel eenvoudig over het eind van de leuning te schuiven is", vertelt Joël. Inmiddels zijn er een aantal prototypes gerealiseerd waarbij vooral nog wordt gezocht naar het beste materiaal.

"Maar dat kunnen we gaan doen als we Het Beste Zorgidee 2017 zouden winnen." Zij hebben hun uitvinding dan ook nog niet uitgeprobeerd met cliënten.

"We hebben het wel zelf geprobeerd en het werkte uitstekend. Maar zeker bij cliënten gaat veiligheid boven alles. Voordat we het in de praktijk gaan testen, moeten we zeker weten dat het werkt zoals wij voor ogen hebben", aldus Jeremy.

Stemmen kan nog tot vrijdag 24 november via de website van het Beste Zorgidee van Nederland. De winnaar ontvangt 10.000 euro om het idee verder te kunnen realiseren.


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

30-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen en tevens beluister je hieronder mijn single 'De Muur (Frikandel).

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit overige