Buitenboys A1 is zondagmiddag na winst tegen VVA Spartaan gepromoveerd naar de hoofdklasse.

Zowel Buitenboys als VVA Spartaan hadden beide wedstrijd in de nacompetitie gewonnen. Buitenboys had echter een veel beter doelgemiddelde, dus een gelijkspel was voldoende voor de A1 van Buitenboys.

Trainer Yearl Tevreden dacht hier echter heel anders over en had zijn mannen met één doel de wedstrijd ingestuurd: winnen. De spelers van Buitenboys hadden de boodschap goed begrepen want in de eerste helft had Buitenboys het beste van het spel en dit resulteerde in vele mogelijkheden die echter niet werden benut. Pas in de 40ste minuut scoorde topscoorder Davy Altdorf na een weergaloze actie de bevrijdende 0-1 en dit was tevens de ruststand.

Na de rust begon de wedstrijd rommelig. VVA Spartaan viel aan maar de verdediging onder leiding van de uitstekende spelende Jeroen Roof gaf geen krimp. Op de momenten dat VVA Spartaan gevaarlijk werd bleek Buitenboys keeper Roy Koning een sta in de weg.

Het duurde tot de 63ste minuut toen invaller Jassin El Ghamarti de bevrijdende treffer voor zijn rekening nam. El Ghamart was er als de kippen bij toen VVA Spartaan keeper in eerste instantie een inzet van Zoe Visser los liet.

Na deze goal was VVA Spartaan aanvallend maar was niet bij machte om iets te forceren. Toch werd de wedstrijd nog even spannend toen er bij Buitenboys in de 81ste minuut knullig balverlies werd geleden. VVA Spartaan scoorde tegen alle verhoudingen in 1-2.

In de 9 minuten die volgde gooide Buitenboys de wedstrijd op slot en werd er geen kans meer weggegeven. Na het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende leidsman barstte het feest los.

Trainer Yearl Tevreden is sinds 2 jaar trainer bij Buitenboys A1 en dit is zijn tweede promotie met de A-junioren.

Tevreden: "Dit is prachtig voor de club, het bestuur en de spelers. Wij spelen komend seizoen hoofdklasse en daarmee zijn wij in Almere het hoogst spelende A-junioren team en daar ben ik heel trots op. Volgend seizoen krijgen wij een uitstekende ploeg en spreek direct de ambitie uit dat wij ook volgend seizoen om de bovenste plaatsen willen strijden. Dit seizoen hebben met een groot aantal eerstejaar A-junioren gespeeld die volgend seizoen ook deel uitmaken van de nieuwe A-junioren selectie. Er komen ook talentvolle B-junioren door. Voor het eerst sinds jaren krijgen wij ook vele aanmeldingen van A-junioren die heel graag bij Buitenboys willen voetballen. In deze groep spelers zitten een aantal goede versterkingen waaronder een speler van PEC Zwolle A1 en DWS A1."


Ontvang urgent nieuws direct via ons WhatsApp kanaal!
Nieuw - ontvang urgent nieuws als vermissingen, belangrijke 112-meldingen of andere calamiteiten direct via ons WhatsApp kanaal! Klik hier om je direct aan te melden of hier voor meer informatie.

Max Joling

Over de auteur

Max Joling

31-jarige redacteur die objectieve artikelen schrijft maar ook eens een eigen schrijfsel publiceert met het doel te inspireren of aan te zetten tot nadenken. Die kun je hieronder lezen.

Eerder gepubliceerd

Meer artikelen uit sport